Hasan Kartal
Hasan Kartal

Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal, TFF tarafından açıklanan harcama limitlerini değerlendirirken, “Hesabı ona göre yapacaksınız. Borçlanmayacaksınız. Bence yanlış yok diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da başkan Hasan Kartal, TRT Spor’a konuştu Türkiye Futbol Federasyonu tarafından duyurulan harcama limitlerini değerlendiren Kartal, “Biz kendi hesabımızı yaptık ve yaptığımız hesaba yakın bir rakam açıklandı” dedi.

Hesapladıklarına yakın bir rakamın açıklandığını belirten tecrübeli yönetici, “Hesap sistemi var. TFF açıklamadan önce kendi hesabımızı kendi mali müşavirimiz yaptı. Buna çok yakın bir limit tespit etmiştik. Kulüplerin serzenişte bulunmasını bilemiyorum ama hesaba göre yapılıyor. Hesabı ona göre yapacaksınız. Borçlanmayacaksınız. Bence yanlış yok diye düşünüyorum” diye konuştu.

“EN AZ 6-7 BANKO OYUNCU LAZIM”

Takımda banko oynayacak 6-7 takviyeye ihtiyaçları olduğunu dile getiren Hasan Kartal, “En az 6 tane banko oynayacak oyuncu almamız lazım. Teknik ekip söylüyor. 6-7 tane banko oynayacak oyuncuya ihtiyacımız olduğunu söylüyorlar. Ancak tabii kupa maçını da düşünürseniz fazla oyuncu almalısınız. Zor bir dönem ama inşallah sıkıntı yaşamadan bu dönemi atlatırız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“BORCU 70 MİLYON TL’YE DÜŞÜRDÜK”

182 milyon TL’lik borcu 70 milyon TL’ye düşürdüğünü açıklayan Kartal, “Geçen sene çok büyük şanssızlıklarla ligi tamamladık. El Kabir, Abarhoun ve Aminu’nun yoklukları. Ben Rizespor’u 182 milyon TL borçla aldım. Şu anda 70 milyon TL civarında. Biz kulübü düzgün yönetiyoruz ama saha içinde sakatlıklar vs. bu anlamda sıkıntılar yaşadık” şeklinde konuştu.

Kaynak: nakitbahis139.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here